"Червените" победиха Берое с 2:0

Отборът на ЦСКА постигна победа с 2:0 срещу гостуващия "Берое" и се изкачи до третото място във временното класиране на "А" група. Двубоят от 13-ия кръг в първенството се игра на Националния стадион "Васил Левски", а головете за тима на Стойчо Младенов отбеляза Мишел Платини в 50-ия си мач с екипа на отбора.

Червените започнаха силно мача и можеха да открият резултата след удари на Платини и Присо. "Берое" отговори с далечен изстрел на Каядо в 21-та минута, който се отби в гредата, а в 30-та ЦСКА все пак поведе. Акалски изби шут на Тангариня, но при добавката Платини бе точен - 1:0.

След почивката ЦСКА продължи да доминира и заслужено стигна до второ попадение. То падна след изключително комична намеса на вратаря Акалски, който не успя да улови топката при напълно безобидна ситуация, а след това извърши нарушение срещу Платини. Бразилецът бе безкомпромисен при изпълнението на дузпата и така донесе трите точки на тима си.

С тях армейците се изравниха по точки с "Ботев" /Пловдив/, но имат по-добра голова разлика от своя съперник.

В другите неделни мачове "Литекс" разгроми "Пирин" /Гоце Делчев/ с 5:0, а "Миньор" победи "Монтана" с 2:1.