"Червените" ще спорят за трофея с Марек

Отборът на ЦСКА победи с 3:1 гейма домакина на финалния турнир за Купата на България по волейбол Габрово и ще спори за златните медали с тима на Марек. По-рано днес, дупничани се наложиха драматично с 3:2 срещу Нефтохимик.

Играчите на ЦСКА показаха изключителна конецнтрация в ключовите моменти от мача с Габрово и със стабилна игра успяха да спечелят двубоя. "Червените" затвориха първите два гейма с 25:23, но отстъпиха в третия с 19:25. Въпреки това, след 29:27 в четвъртата част, тимът на Александър Попов си осигури място на финала.

Много силен мач за ЦСКА изигра капитанът Ивайло Стефанов, който реализира 18 точки.

В другия полуфинал, тимът на Марек изоставаше с 0 на 2 гейма срещу Нефтохимик, но въпреки това успя да обърне мача в своя полза. Бургазлии спечелиха първите два гейма с 25:23 и 27:25 точки. Шампионите се върнаха в мача след 25:21 в третата част с, а четвъртата отново бе за отбора на Найден Найденов – 25:22. В решителния тайбрек, дупничани отново владееха инициативата и след 15:12 точки ще спорят за трофея.

Най-резултатен за победителите бе капитанът им Тодор Вълчев с 22 точки, а за Нефтохимик 23 отбеляза Петър Христов.

Финалът в турнира за Купата на България е утре от 17:30 отново в Габрово.