Старозагорският тим направи 2:2 с Апоел в реванша

Отборът на Берое отпадна достойно от турнира "Лига Европа". Старозагорци завършиха 2:2 при гостуването на Апоел /Тел Авив/, след като загубиха с 1:4 преди седмица като домакини.

Въпреки минималните шансове да преодолее втория предварителен кръг на турнира след тежкото поражение в първия мач, тимът на Петър Хубчев демонстрира самочувствие в израелската столица и остави добри впечатления с играта си.

Апоел поведе с гол от дузпа на Омар Дамари в 21-та минута. Наказателният удар бе отсъден за нарушение на Здравко Илиев срещу Итай Шехтер. В края на първата част обаче Берое изравни с хубав изстрел на Пламен Крумов от пряк свободен удар.

Последваха силни минути за гостите в началото на второто полувреме и удар в гредата на нападартеля Венци Христов в 55-та минута. Шест по-късно, Апоел отново поведе чрез Дамари.

Въпреки негативния развой, Берое не се предаде и показа характер. Давид Каядо изравни с красив далечен изстрел в 71 –та минута, а малко след това, Джоман и Стойчев направиха последователни пропуски.

Така с общ резултат 6:3 от двата мача, израелците продължават в следващата фаза на турнира, където ще се изправят срещу румънския Пандури.

Стартовият състав на Берое: 12. Иван Караджов; 17. Пламен Крумов, 5. Борислав Стойчев, 6. Иво Иванов, 28. Веселин Пенев, 27. Игор Джоман, 21. Елиаш да Силва, 2. Здравко Илиев, 7. Георги Андонов, 88. Давид Каядо, 10. Венцислав Христов.