„Столичните железничари” отстъпиха на Литекс с 0:2

Отборът на Литекс победи с 2:0 като гост Локомотив /Сф/ в първи мач от вторият кръг на „А” група и така записа втора поредна победа в първенството.

22-годишният колумбиец Уилмар Джордан откри резултата в 15-та минута и отбеляза първия си гол в българския шампионат. Малко след това Бранимир Костадинов не успя да изравни резултата от изгодна позиция, а в 21-та минута, удар на Армандо Ваюши се отби в гредата след чудесна атака на Литекс.

След почивката, Локомотив София бе близо до изравняване, но Крум Бибишков не успя да уцели опразнената врата. Слабото представяне и очертаващата се загуба, разгневи феновете на домакините, които с непрекъснати викове за оставка призоваха наставника Емил Велев да напусне поста си.

Ситуацията за столичните железничари стана необратима в последната минута от редовното време, когато Симеон Славчев бе точен и така донесе нов успех на Литекс и новия старши треньор Златомир Загорчич. Локомотив остава в дъното на класирането с актив от една точка.