Мачът бе първи от осмия кръг на футболното първенство

Отборът на ЦСКА победи с 1:0 като гост "Пирин" - Гоце Делчев в първи мач от осмия кръг на "А" група.

След безинтересно начало Мартин Газиев стресна гостите и от пряк свободен удар в 22-а минута нацели гредата. ЦСКА се опита да отвърне на предизвикателството, но до почивката голове в мача не паднаха.

В началото на втората част бе отсъдена дузпа за игра с ръка на Киров, а от бялата точка Марсиньо откри резултата.

Домакините имаха още шансове за гол, но най-фрапантен бе последният им в продължението на срещата. Тогава след разбъркване в наказателното поле отново Киров прати топката на сантиметри покрай вратата на гостите.

С победата си ЦСКА се изкачи до шестото място в класирането преди изиграването на останалите мачове от кръга. "Пирин" остава последен със само една точка.