Римляните станаха първия тим стартирал с 10 поредни победи в Серия А

Рома спечели с 1:0 срещу Киево снощи и влезе в историята на италианския футбол. Това беше десета поредна победа за отбора от началото на сезона. Вълците са с максимален актив от 30 точки след 10 кръга, нещо, което никой друг не е правил в историята на калчото.

Голът на Марко Бориело в 67-ата минута донесе трудния успех срещу последния в класирането. За нападателят това бе първо попадение с екипа на Вълците от 2,5 години насам.

Благодарение на тази победа Рома събра 30 точки и подобри най-добрия старт в историята на калчото - деветте поредни победи на Ювентус на Капело от 2005 г. Именно Ювентус, но на Конте, е втори в класирането заедно с Наполи. Двата преследвача имат по 25 точки. Рома обаче вече е на 11 точки пред четвъртия в подреждането, а още не е изминала една трета от сезона.