Пловдивчани се върнаха на пътя на победата

Отборът на Ботев /Пловдив/ победи гостуващия Литекс с 2:1 и свали своя съперник от върха в "А" група. Дербито от 16-я кръг в българското първенство, се игра пред
празни трибуни  на стадион „Христо Ботев“ заради наказание на "канарчетата".

Тимът на Станимир Стоилов започна отлично мача и успя да поведе с 2:0 до 27-та минута. Точен за Ботев първо бе Вандер, а след това се разписа и Георги Сърмов с великолепен далечен изстрел.

След почивката, пловдивчани останаха в намален състав заради втори жълт картон на Бобан Грънчаров. Почти веднага след това обаче, Илия Миланов получи директен червен картон и така Литекс също доигра мача с 10 играчи. В 82-та минута, гостите намалиха пасива чрез Симеон Славчев, но въпреки това те не успяха да избегнат поражението.

То бе първо за тях след шест поредни победи, докато Ботев се върна на пътя на победата след серия от три мача без пълен успех.