„Червените” отстъпиха с 1:2 на Черно море

ЦСКА допусна поражение с 1:2 при гостуването на Черно море в мач, който бе белязан от много напрежение и спорни ситуации. „Червените” загубиха с гол от дузпа, тяхно изравнително попадение бе отменено заради засада, а в края на двубоя наставникът Стойчо Младенов бе изгонен от главния съдия Станислав Тодоров.

ЦСКА поведе във Варна с красив гол на Емил Гъргоров в 22-та минута. Само в рамките на три обаче, Черно море осъществи пълен обрат.

Първо Симеон Райков бе точен от пряк свободен удар в 33-та минута с техничен изстрел по тревата, а малко след това, бившият играч на Левски, бе фаулиран от Тодор Янчев в наказателното поле. Арбитърът отсъди дузпа, която бе бурно оспорена от играчите на гостите и спортно-техническият им щаб, въпреки очевидния контакт между халфа на ЦСКА и съперника му.

Бакари реализира наказателния удар и така варненци се оттеглиха на почивка с гол преднина.

Началото на второто полувреме отново донесе много емоции, свързани със съдийството. Изравнително попадение на ЦСКА бе отменено заради спорна засада. Тя бе маркирана, при центриране на Мартин Петров от непряк свободен удар към Валентин Илиев, който отклони топката с глава за намиращия се на чиста позиция Апостол Попов.

До края на двубоя, ЦСКА не успя да избегне поражението, а заради непрестанните си протести, Стойчо Младенов бе изгонен от Станислав Тодоров заедно с помощника си Анатоли Нанков.

Загубата отдалечи тима на осем точки от лидера Лудогорец. Черно море запазва мястото си в първата седмица и заема шестата позиция във временното класиране, преди мача между Левски и Пирин /ГД/ по-късно тази вечер.