Шампионите обаче остават на второ място в „А” група

Лудогорец се завърна на пътя на успеха. След два в „А” група, в които спечели само една точка, шампионите разгромиха гостуващия Локомотив /София/ с 4:0.

Тимът от Разград се затрудни единствено през първото полувреме, когато не успя да намери път към вратата на съперника. Малко след почивката, Марселиньо откри резултата, а няколко мунути по-късно, бразилецът отново бе на точното място и удвои аванса на домакините.

В 83-та минута се разписа и Дани Абало след контратака и добро подаване на Михаил Александров, а в продължението на мача испанецът отбеляза втория си гол в мача.

Въпреки успеха, Лудогорец остава на второ място в първенството, с равни точки с лидера Литекс, но и с мач по-малко в актива си. Локомотив София е десети, на четири точки от зоната на изпадащите.