Живко Атанасов отбеляза победното попадение в 92-рата минута

Отборът на „Черно море” Варна постигна важна победа с 1:0 в последния мач от 23-ия кръг на А група срещу „Ботев” Пловдив.

Единственият гол в мача бе дело на Живко Атанасов във втората минута от добавеното време. Мачът на стадион „Тича” не предложи на зрителите особени футболни качества. През първото полувреме Георги Илиев отправи опасен удар, но вратарят Стаховяк реагира и изби топката. „Ботев” също имаше възможност да открие резултата, но Луис Педров не успя да се възползва от грешката на Кирил Котев в отбрана и ударът му беше избит от голлинията.

„Канарчетата” започнаха по-активно второто полувреме, но не успяха да застрашат вратата, пазена от Георги Китанов. Георги Божилов пък пропусна едно от най-чистите положения за домакините в 57-мата минута.

Така се стигна до 92-рата минута, когато след центриране от ъглов удар Живко Атанасов засече топката и я прати в мрежата зад Адам Стаховяк.

С успеха си „Черно море” се изкачи на 6-о място в класирането, а „Ботев” остана 7-ми с 39 точки.