За първи път българин се класира за осминафинал на турнир от Шлема

Нов исторически успех за българския тенис. Григор Димитров се класира за осминафиналите на откритото първенство на Австралия.

Така Гришо стана първият българин, достигнал до тази фаза на турнир от Големия шлем при мъжете.

Григор Димитров намери място в топ 16 на „Аустрелиън оупън”, след като победи с 3:1 сета 11-ия в света Милош Раонич от Канада. Българинът взе първата част с 6:3, втората бе за Раонич също след 6:3 гейма. Димитров надделя в третия сет с 6:4, а в четвъртия се стигна до тайбрек, в който Гришо се наложи с 12:10 точки и спечели мача.

22-годишният Григор е най-младият тенисист, класирал се за осминафиналите в Мелбърн.

Следващият съперник на Димитров ще е 62-ият в света - Роберто Батиста Агут от Испания. Днес Агут победи с 3:0 Беноа Пер, а в предишния кръг отстрани петия в ранглистата - Хуан Мартин Дел Потро.

След днешния си успех Григор Димитров най-вероятно ще влезе в първите 20 в света, а вече си осигури и чек на стойност 135 000 долара.

След победата над Раонич Гришо благодари специално на българските фенове на трибуните в Мелбърн, които горещо го подкрепяха.