Владимир Илиев също направи чудесен старт в Антхолц-Антерселва

Ден след като финишира 9-ти в спринта, българският биатлонист Красимир Анев постигна рекордно за кариерата си класиране в старт от Световната купа (СК). Той завърши седми в преследването на 12.5 километра в Антхолц-Антерселва, Италия.

Анев не направи нито една грешка при стрелбата и в крайна сметка стигна до седмото място, завършвайки на 18.1 секунди зад победителя Симон Шемп от Германия. Краси дори излезе на 3-та позиция след последната стрелба, но по-силното ски бягане на съперниците му го прати няколко позиции по-назад в крайното класиране.

Много добре се представи и другият българин в надпреварата - Владимир Илиев, който завърши на 15-та позиция, на 37.9 секунди от Шемп. Преди ден в спринта Илиев бе 28-ми. Състезанията в Италия са последните стартове от СК преди началото на Олимпийските зимни игри в Сочи.