ПСЖ надигра Байер Леверкузен с 2:1 за място на 1/4-финалите в Шампионската лига

Отборът на Барселона си осигури участие на 1/4-финалите в Шампионската лига за седми пореден сезон след като отстрани Манчестър Сити с общ резултат 4:1. Мачът на стадион „Ноу Камп” завърши при резултат 2:1 след голове на Лео Меси и Дани Алвес за домакините, а почетното попадение за гостите бе дело на Венсан Компани.

Срещата започна с логични атаки от страна на англичаните, които трябваше да наваксат два гола пасив от първата среща. Футболистите на гостите направиха няколко добри атаки към вратата на домакините, който спокойно приеха играта дълбоко в своята половина. Постепенно каталунците изравниха играта, а играчите на Манчестър Сити започнаха да действат доста припряно.

През първите 45 минути съставът на Барселона владееше инициативата и успя да създаде по-опасните положения пред противниковата врата. Домакините имаха и сериозни претенции за дузпа, но те останаха неуважени от френския арбитър Ланоа.

Първият гол за домакините падна в 75-ата минута, когато аржентинската звезда Лионел Меси вкара топката във вратата зад Костел Пантилимон с красиво прехвърляне. „Гражданите” отговориха с нови атаки към Виктор Валдес, но така и не успяваха да намерят мрежата.

Така се стигна до 89-атата минута, когато Сити все пак успя да изравни резултата с гол на капитана Венсан Компани. В продължението обаче Барселона все пак взе победата, след попадение на Дани Алвес.

В същото време френският шампион ПСЖ също подпечата окончателната си победа срещу Байер Леверкузен. В първия двубой в Германия парижани разгромиха съперника си с 4:0, а в реванша успяха да постигнат втори успех – този път с по-скромното 2:1.

Гостите поведоха в резултата още в 6-ата минута чрез Сидни Сам, но в 13-ата Маркиньос изравни. Мачът продължи да бъде доста интригуващ и в 27-а минута Байер имаше отличен шанс отново да излезе напред в резултата, след като получи дузпа за нарушение на Кристоф Жале срещу Дердийок в наказателното поле. Ударът на Симон Ролфес от бялата точка обаче бе отразен от вратаря Сиригу.

ПСЖ заигра значително по-добре в началото на второто полувреме, а това доведе до гол в 53-а минута. Лукас Дине проби добре отляво и подаде към Езекиел Лавеци, който подложи крак и изпрати топката във вратата за 2:1. Гостите пък трябваше да довършат двубоя с 10 души, след като Емре Чан беше изгонен с втори жълт картон в 68-ата минута.

Така с общ резултат 6:1 парижани си осигуриха място сред осемте най-добри отбора на Стария континент.