Най-добрата българка в сноуборда изпревари олимпийската шампионка

Най-добрата българска състезателка в сноуборда Александра Жекова завърши трета в генералното класиране на Световната купа по сноубордкрос.

Тя зае пета позиция в последния си старт за сезона, но това беше напълно достатъчно да достигне до престижното класиране в крайното подреждане.

В Ла Молина тя отново имаше неприятно изживяване с падане, както беше и на Олимпийските игри в Сочи. В битката за финала тя падна след сблъсък с Натали Моен Локо. Впоследствие обаче Сани се мобилизира и спечели малкия финал, което ѝ осигури петата позиция в този старт и 450 точки.

Този актив ѝ позволиха да задмине олимпийската шампионка от Сочи Ева Самкова от Чехия в крайното класиране. Жекова има общ актив от 2850 точки. Самкова не участва в последните два старта за сезона заради контузия в глезена и това откри пътя за нашата голяма звезда в този спорт към третата позиция.

Първите две са повече от очаквани. Световната купа е за канадката Доминик Малте, а втора остана американката Линдзи Джакобелис.