„Белият балет” отстрани Шалке, а лондончани надиграха Галатасарай

Отборите на Реал Мадрид и Челси си осигуриха участие в следващия елиминационен кръг от Шампионската лига. Испанският гранд отново не срещна проблеми срещу Шалке и спечели с 3:1 на стадион „Сантиаго Бернабеу”.

С два гола „белия балет” се отчете суперзвездата Кристиано Роналдо, който вече има 64 гола в надпреварата и е само на 7 зад рекорда на легендата Раул (71). Третото попадение добави Алваро Мората в 75-ата минута. За Шалке точен бе Тим Хоогланд в 31-ата.

Реваншът в Испания обаче беше почти напълно протоколен, след като „кралският клуб” разгроми с 6:1 немския си съперник в Гелзенкирхен в първия двубой.

Английският Челси също така ще играе на 1/4-финалите в най-комерсиалния турнир, след победа с 2:0 срещу Галатасарай.

Попаденията за лондончани реализираха Самуел Ето’о в 4-ата и Гари Кейхил в 42-ата минута. Първият двубой в Турция завърши при резултат 1:1.