Българският шампион отстъпи с 0:1

Лудогорец приключи участието си в Лига Европа след загуба с 0:1 като гост на Валенсия и общ резултат от 0:4 в двата осминафинални мача от турнира. Въпреки поражението, българският шампион се представи достойно на "Местая" и бе близо до равенството.

Двата тима изиграха равностойно първо полувреме, в което най-добрата възможност за гола се откри пред Дани Парехо. Изстрелът на халфа на Валенсия от пряк свободен удар се отби в гредата.

Малко след почивката, домакините пропуснаха отново, този път след шут на Пабло Алкасер, изведен сам срещу Владислав Стоянов. Нападателят все пак се реваншира за пропуска си с хубав удар с глава в 59-та минута, когато откри резултата.

Пет минути по-късно, Лудогорец имаше отличен шанс да изравни, но Безяк и Александров направиха последователни пропуски от чудесни позиции.

Така тимът от Разград оставя зад гърба си забележителен сезон във втория по сила турнир в Европа. В него, футболистите на Стойчо Стоев записаха 6 победи, 2 равенства и само 2 поражения.