Световният №1 ще играе четвъртфинал с Раонич

Световният №1 Рафаел Надал продължава победния си ход в тазгодишното издание на тенис Мастърса в Маями. Испанецът си осигури място на четвъртфиналите след пореден категоричен успех, този път с 6:2, 6:2 над Фабио Фонини от Италия.

Надал започна ударно срещата, повеждайки набързо с 4:0 гейма, като за целия двубой той успя да спечели на четири пъти подаването на съперника си.

В същото време трикратният финалист в Маями бе просто безгрешен на свой сервис, като изгуби само три точки при подаванията си. На Рафа му бяха нужни само 62 минути игра, за да стане третият тенисист след Федерер и Чилич, достигнал границата от 20 победи през този сезон.

В спор за място на полуфиналите световният №1 ще срещне Милош Раонич. Младият канадец достигна до този етап на турнира, след като записа своята юбилейна победа №100 на твърди кортове, отстранявайки с 6:3, 6:4 Бенямин Бекер от Германия. Благодарение на този успех Раонич ще се завърне отново в Топ 10 на световната ранглиста.