Шампионите остават лидер в класирането на "А" група

"Лудогорец" записа минимална победа с 1:0 при визитата си на ЦСКА в среща от 29-тия плейофен кръг на "А" група.

През първата част най-доброто положение бе пред гостите, но хубавият удар на Безяк бе спасен от Райс Мболи. След почивката "армейците" търсеха много по-активно вратата на шампионите, но удари на Ивайло Чочев и Иван Стоянов не намериха целта.

Така се стигна до 77-та минута, когато Ешпиньо нацели греда след удар от фал. При последвалата добавката ударът на Марселиньо бе отразен от армейският страж, но след това Даниел Абало вкара отблизо и донесе трите точки на "Лудогорец".

Тимът от Разград остава лидер в класирането на А група, но вече с актив от 64 точки. С 55 ЦСКА запазва третото си място в подреждането.