След този успех австрийците водят убедително в класирането на група G с 22 точки

Отборът на Австрия разби Швеция с 4:1 като гост и по този начин се класира за Европейското първенство във Франция догодина, информира БГНЕС.

След този успех австрийците водят убедително в класирането на група G с 22 точки от 8 мача и няма как да бъдат изместени от първото място.

На "Френдс Арена" в Солна тимът на Марсел Петерс имаше нужда от точка, за да си осигури виза за Евро 2016, но направи повече от достатъчно, за да вземе всички 3. Давид Алаба откри резултата още в 8-та минута от дузпа, изпълнена в стил Паненка, а в 38-та минута Мартин Харник удвои преднината на гостите.

Марк Янко и Харник се разписаха през втората част, за да покачат преднината на своя тим, а в продължението на двубоя Златан Ибрахимович отбеляза почетното попадение за домакините.

След този двубой Швеция се смъкна до трето място в групата с 12 точки, след като Русия взе гостуването си на Лихтенщайн със 7:0 и се изкачи на второ място с 14 точки. В третия мач от групата Черна Гора победи Молдова с 2:0 като гост.