Срещата се игра в Холандия

Българският национален отбор по волейбол при жените загуби от Полша с 1:3 гейма първия си двубой от олимпийските квалификации за Токио 2020, която се игра в Апелдорн (Холандия), предаде Gong.bg. България започна добре срещата и спечели първия гейм с 25:23, но загуби следващите три с 20:25, 19:25, 22:25.

България започна отлично срещата и поведе с 8:5, но полякините се върнаха бързо в двубоя и изравниха до 10:10. Последва развитие на срещата точка за точка, но Полша поведе с 16:14, с точка на Елица Василева се стигна до равенство - 16:16. След нова размяна на точки се стигна до ново равенство - 19:19 след атака на Стисяк. След 21:21, българките направиха две точки и резултатът стана 23:21. Елица Василева направи 24:21, но полякините се върнаха в двубоя и намалиха разликата до само точка - 23:24. С отлична атака България затвори гейма и спечели с 25:23 след 27 минути игра.

Във втория гейм Полша съумя през цялото време да контролира нещата независимо, че в началото резултатът беше 3:3. След което полякините поведоха с 15:11, последва и 22:19 в тяхна полза, за да затворят гейма с 25:20 след 25 минути игра.

В третия гейм двата тима започнаха точка за точка до 8:7 в полза на България, но полякините съумяха да обърнат развоя на двубоя след 9:8, а постепенно увеличиха разликата в точките и се стигна до 21:14. На сервис застана Петя Баракова, която направи серия от точки до 17:23, но в крайна сметка отново Полша съумя да спечели частта с 25:19 и поведе с 2:1 гейма.

Полша започна отлично четвъртия гейм и поведе набързо с 10:5. Постепенно България се върна в двубоя и намали изоставането си до 13:15 и 15:17. Момичетата на Иван Петков съумяха да изравнят резултата до 18:18. В решителните моменти Полша показа по-добра игра и в крайна сметка се стигна до 25:22 в тяхна полза, а с това взеха и успеха с 3:1 гейма.

За Полша 24 точки реализира Малвина Смажек-Годек, докато с 19 остана Магдалена Стисяк. За България Елица Василева се отчете с 15 точки, Гергана Димитрова завърши с 12, а с 11 приключи срещата Нася Димитрова.

По-късно днес е другият мач от група "А", който противопоставя домакина Нидерландия на Азербайджан.

България излиза във втория си мач в сряда срещу Нидерландия, а срещата е от 20:30 часа.

България - Полша 1:3 (25:23, 20:25, 19:25, 22:25)