Разградчани надиграха „Висла Плоцк” с 2:0

„Лудогорец” победи „Висла Плоцк” с 2:0 в първата си контрола за 2020 година на стадион „Риксос Премиум" в турския курорт Белек, предаде Gong.bg. Двете попадения за разградчани паднаха през първите 45 минути. Резултатът бе открит от Якуб Швиерчок още в 5-ата минута на двубоя. А в средата на първата част левият защитник Талеб Таута удвои преднината на „орлите".

„Орлите“ поведоха още в 5-ата минута. Талеб Тауата центрира отдясно към Димо Бакалов. Сливналията свали за Якуб Шверчок, който отблизо наказа своите сънародници. В 18-ата минута поляците бяха близо до изравняване. След центриране от пряк свободен удар Уруга би с глава, но Пламен Илиев блесна със спасяване.

Върба: "Лудогорец" е отборът с най-големи амбиции в България (ВИДЕО+СНИМКИ)

В 25-ата минута играч на „Висла Плоцк” центрира опасно отдясно, но Ангелски се размина. В 27-ата минута „орлите“ поведоха с 2:0. Изключително дейният Талеб Тауата проби отляво и чукна към Шверчок. Авторът на първия гол задържа топката, изчака включването на израелеца и го намери. Без забавяне и с хубав удар Тауата прати кълбото в мрежата.

В 32-ата минута се откри добра възможност пред Шверчок да вкара трети гол, но изстрелът му отблизо мина над вратата. В заключителни минути на първата част Тауата подаде към Каули Оливейра. Бразилецът стреля от границата на наказателното поле, но в ръцете на вратаря на „Висла”. Минута по-късно се откри нова възможност за „Лудогорец”. Бакалов проби отдясно и центрира успоредно на голлинията. Топката бе изчистена от бранител на поляците, но тя попадна в Чибота, който мигновено стреля и след рикошет кълбото премина на метър до десния страничен стълб.

През втората част Павел Върба пусна нови 11 футболисти. Голямата новина бе свързана с Владислав Стоянов. Вратарят пази отново за първия тим след близо 3 години. Иначе първата добра възможност се откри пред Жоржиньо, който би силно, но право във вратаря на Висла. 68-ата минута Кушвик бе изведен добре зад защитата и би, но Владо Стоянов изби.

"ЛУДОГОРЕЦ" - "ВИСЛА ПЛОЦК" 2:0

1:0 Швиерчок 5'