Снимка: Архив
От КАТ ще организират движението по основни пътни артерии
В първия от серията почивни дни за Коледа се очаква интензивен трафик. От КАТ още в сряда дадоха заявка, че техни патрули ще организират движението по основните пътни артерии, така че да няма километрични колони от автомобили.
Полицейското присъствие е засилено. Още от рано сутринта стотици българи тръгнаха на път с автобуси, влакове и автомобили. Поводът многото почивни дни около Коледните празници!
Огромни задръствания в цялата страна преди празниците (ВИДЕО)
От „Пътна полиция” обръщат внимание на пешеходците да бъдат изключително дисциплинирани. Само за миналата седмица за неправилно пресичане са били санкционирани 127 души.
"За почивните и празничните дни ще се контролира за скоростни режими. Контролът ще бъде насочен с всички автоматизирани технически средства на пътна полиция, които ще бъдат разположени по основните пътни артерии главни пътища и магистрали", обясни гл. инспектор Бончо Славов - началник на сектор "Пътна полиция" в Стара Загора.
За да научавате първи новините от България и света, изтеглете новото приложение на NOVA - за Android ТУК или iOS (Apple) ТУК.
Последвайте ни