Той се класира за третия кръг на Откритото първенство на Франция

Най-добрият български тенисист Григор Димитров се класира за третия кръг на Откритото първенство на Франция. Димитров победи хърватина Борна Чорич с 6:0, 6:4, 6:3 за близо два часа игра.

Следващият съперник на първата ракета на страната ни в Париж ще е 15-ият поставен аржентинец Диего Шварцман, който надигра испанеца Жауме Мунар след обрат в пет сета – 2:6, 6:7(3), 6:2, 6:2, 6:2.

Григор Димитров с бърза победа на старта на "Ролан Гарос"

Подобно на успеха на старта над Маркос Хирон българинът, поставен под номер 18 в схемата, не даде сет на противника във втори пореден мач. Чорич успя да спечели само 7 гейма срещу Димитров, който затвори на нула първия сет, осъществявайки три пробива.

Втората част се развиваше равностойно до 5:4 за първата ракета на България, който се възползва от втория си сетбол и спечели с 6:4 след нов пробив. Григор Димитров доминираше и в третия сет, поведе с 3:1 и спокойно приключи мача с крайното 6:3.

Българинът планира 30 печеливши удара, спечели 77 процента от точките си на първи сервис и направи близо два пъти по-малко непредизвикани грешки в мача.

Григор Димитров разби ракетата си на мача с Циципас (ВИДЕО)

С победата над Борна Чорич, Димитров подобри постижението си от последните си три участия в надпреварите от Големия шлем, когато отпадаше във втория кръг. Най-добрият му резултат на „Ролан Гарос“ е осминафинал от 2020 година, когато отстъпи пред гърка Стефанос Циципас.

Новините на NOVA - вече в InstagramTwitterTelegram и Viber - последвайте ни. За още новини харесайте и страницата ни във Facebook.