Можехте да гледате срещата на живо с картина в Gong.bg

Украйна победи с 2:1 Словакия в мач от група E на UEFA EURO 2024. Двубоят откри днешната програма на турнира в Германия и стартира в 16:00 часа. Словаците поведоха след гол на играча на "Славия" (Прага) Иван Шранц, а Украйна изравни през второто полувреме чрез Микола Шапаренко. Роман Яремчук донесе пълен обрат 10 минути преди края.

Сблъсъкът можехте да наблюдавате на ЖИВО С КАРТИНА на Gong.bg.

Играчи на Украйна се сбиха в съблекалнята след мача с Румъния и изгониха треньора

Словакия поднесе една от изненадите на форума до този момент, побеждавайки Белгия с 1:0 в първия си мач. Междувременно пък Украйна започна UEFA EURO 2024 с тежко поражение от Румъния с 0:3.

Около украинците се разви скандал покрай загубата от Румъния. След мача стана ясно, че между играчите е имало разправия, а селекционерът Серхий Ребров е бил помолен да напусне съблекалнята. Словакия и Украйна последно се срещнаха през 2018-а година в Лигата на нациите, когато словаците спечелиха с 4:1.

Днешната среща в Дюселдорф ще бъде ръководена от английския рефер Майкъл Оливър.