
Снимка: iStock
Той се простира на повече от 6500 фута
Историческо откритие под египетските пирамиди порази света. Изследователи от Италия и Шотландия твърдят, че са открили „огромен подземен град", който се простира на повече от 6500 фута точно под пирамидите в Гиза, което ги прави 10 пъти по-големи от самите пирамиди.
"Jump Like a Pharaoh": Скокове с парашут над пирамидите в Гиза (ВИДЕО)
Откритието идва след проучване, което използва радарни импулси за създаване на изображения с висока разделителна способност дълбоко в земята под структурите, по същия начин, по който сонарният радар се използва за картографиране на дълбините на океана.
Документ разкрива осем вертикални цилиндрични структури, простиращи се на повече от 2100 фута под пирамидата и още неизвестни обекти на 4000 фута по-дълбоко. Съобщение до пресата описва откритията като „новаторски" и ако е истина, може да пренапише историята на древен Египет.
Редактор: Цветина Петкова