Празникът беше почетен с полагане на венци пред паметника на Гренадирите...
Сънародниците ни в Москва отбелязаха 3-ти март. Празникът беше почетен с полагане на венци пред паметника на Гренадирите в центъра на руската столица. По този начин всяка година българската общност и дипломатите ни в Москва изразява признателност към участието на двете гренадирски дивизии, които вземат участие в боевете за освобождението на Плевен.
Във водосвета пред паметника на Гренадирите се включиха руски свещеници, както и официална гвардейска рота.
Последвайте ни