Старозагорци спечелиха след дузпи срещу шампиона "Лудогорец"

Отборът на "Берое" спечели Суперкупата на България по футбол. В 11-ото издание на мача за отличието носителят на Купата на България победи на Националния стадион "Васил Левски" шампиона "Лудогорец", след изпълнение на дузпи.

Венцислав Христов отбеляза с глава в 27-мата минута за "Берое", а във втората минута на добавеното време на първата част Светослав Дяков изравни резултата.

В 59-ата минута именно голмайсторът и капитан на "Лудогорец" получи червен картон. В 65-ата минута същата санкция имаше и за Борислав Стойчев от старозагорци.

Така в редовното време мачът завърши с равенство 1:1. Според регламента на финала продължения не се играят и затова носителят на трофея трябваше да бъде определен след директно изпълнение на дузпи. При тях "Берое" победи с 5:3. За "Лудогорец" Марселиньо пропусна наказателен удар, докато всички футболисти на тима от Стара Загора бяха точни.