Пилотът от Формула 1 участва в нетрадиционно състезание в Германия

Хиляди хора се стекоха да видят как трикратният световен шампион във Формула 1 Себастиан Фетел участва в състезание със сапунерки. Надпреварата се провежда всяка година в германското градче Хертен, а Фетел имаше повече проблеми, отколкото в последния кръг от Формула 1, в който спечели убедително.

Гигантските сапунерки бяха различни по форма, като всеки участник се опитва да им придаде оригинален вид. Имаше вани, дракони, тоалетни чинии, къщи и ракети.

За разлика от другите състезатели, Фетел не беше изработил сам своята сапунерка. Тя беше във формата на болид от Формула 1, само че с фарове.

Сапунерките се задвижват от силите на гравитацията, което постави Фетел в неизгодна позиция спрямо участниците с двуместни возила. Пилотът измина успешно 500-метровата дистанция, но не стана ясно на кое място се е класирал.