Българският шампион отстъпи с 1:2 от "Слован"

Отборът на Слован (Братислава) победи шампиона на България Лудогорец с 2:1 в първи мач от втория предварителен кръг на Шампионската лига по футбол. Мачът се игра на стадион "Пасиенки" в столицата на Словакия.

До 88-та минута Лудогорец водеше в резултата с 1:0, а вратарят на българския отбор Владислав Стоянов спаси дузпа. Лудогорец поведе с гол на Теро Мантула в 65-та минута.

В 88-та минута влезлият като резерва нападател Халенар се възползва от неразбирателство в отбраната на българския тим и изравни.

Във втората минута на добавеното време вратарят на Лудогорец направи дузпа за домакините, която Халенар вкара за 2:1 за Слован.

От 81-та минута отборът на Слован игра с 10 души, след като Ерик Грендел получи втори жълт и съответно червен картон.