Шампионите разгромиха Славия с 4:0

Лудогорец записа нов успех в "А" група. Шампионите разгромиха Славия с 4:0 и по този начин оглавиха еднолично временното класиране с 37 точки. По-рано днес, лидерът Литекс загуби гостуването си на Ботев /Пд/ с 1:2 и вече има с 3 по-малко.

Интригата в Разград изчезна още в началните минути на срещата. Роман Безяк демонстрира отново, че се намира в прекрасна форма и с две попадения даде солиден аванс на Лудогорец. Словенският национал се разписа първо в 4-та минута, а след това и в 6-та минута, като вече има седем гола в последните три мача на тима.

В 16-та минута, Марселиньо също отбеляза гол и така до края на мача, основният въпрос бе дали Славия ще направи загубата си по-почетна или домакините ще увеличат аванса си. В крайна сметка, двубоят завърши 4:0 с гол на Дани Абало и така Лудогорец спечели лесна победа преди домакинството на Черноморец /Одеса/ през седмицата, което може да подпечата мястото на отбора в елиминационната фаза на Лига Европа.