Българинът и партньорът му Жереми Шарди претърпяха поражение с 6-7(3), 7-6 (5), 9-11

Най-добрият български тенисист Григор Димитров загуби четвъртфиналния мач на двойки на турнира в Бризбейн срещу Роджър Федерер и Никола Маю и отпадна от надпреварата. Гришо и неговият съотборник Жереми Шарди претърпяха поражение с 6-7(3), 7-6 (5), 9-11.

Изключително оспорваната среща продължи 1 час и 40 минути. Първият сет премина в доста високо темпо, като и двата отбора допуснаха по един пробив. В тайбрека обаче Федерер и Маю бяха по-концентрирани и спечелиха. Вторият сет продължи в същото вихрено темпо, като след добро представяне Гришо и Шарди успяха да изравнят резултата.

В тайбрека играта бе точка за точка и след серия равенства, резултатът бе докаран до 7:7. Тогава Федерер и Маю взеха две последователни точки, но след това Гришо и Шарди изравниха до 9:9. При следващите две точки обаче Федерер и Маю се оказаха по-съсредоточени и спечелиха с 11:9, като се класираха за полуфинала.