България се наложи трудно над Словакия

След мъжкия и женският национален отбор на България по волейбол започна с победа участието си на квалификацията за Световно първенство, която се провежда в Самоков. Тимът ни се наложи над Словакия с 3:1. В отделните части с 25:13, 25:19, 24:26 и 26:24 точки.

Момичетата, водени от Марчело Абонданца контролираха напълно събитията през първите два гейма и ги спечелиха убедително, но допуснаха сериозно отпускане в третата част и въпреки опитите им да се върнат в края на този гейм, словачките намалиха изоставането си.

Четвъртата част също започна по-силно за гостите, които натрупаха преднина от няколко точки и я поддържаха до самия край, когато българките успяха да стигна до обрат и да затворят мача след 26:24.

Утре България играе с Чехия от 17:30 ч. отново в зала "Самоков", а в неделя от 17:30 ч. е двубоят с Беларус. Само победителят от групата ще се класира за Световното първенство.