Изпусната дузпа, 2 червени картона, много емоции в първия двубой от 1/8-финалите на Лига Европа

Българският шампион Лудогорец Разград загуби с 0:3 срещу испанския гранд Валенсия. Головете за гостите отбелязаха Антонио Бараган в петата минута, Картабия в 33-ата, а Сендерос добави трети в 59-ата.

Лудогорец получиха право да изпълнят дузпа в 26-ата минута, но Роман Безяк пропусна от бялата точка. "Прилепите" пък останаха с човек по-малко, след като Сейду Кейта получи директен червен картон за нарушението.

Численото равенство на терена обаче бе възстановено в 79-ата минута, когато Жуниньо Кишада също бе изгонен след удар без топка срещу Перейра.

Момчетата на Стойчо Стоев изиграха изключително мъжки 90 минути, в които за жалост късметът не бе на тяхна страна. Те заслужават адмирации за постоянната си атакуваща игра, и че въпреки негативния резултат до последно търсеха попадение. Аплодисмени заслужават и всички зрители на Националния стадион, които не спираха да подкрепят разградчани.

Двата тима излязоха един срещу друг пред препълнените трибуни на стадион „Васил Левски” в исторически осминафинал за разградчани в Лига Европа.

Френският защитник Александър Барт замени наказания за срещата Козмин Моци. Друг футболист, който няма право да вземе участие в двубоя, е Христо Златински, който бе заменен от Фабио Ешпиньо. Ето и титулярната единадесеторка на селекционера Стойчо Стоев:

21. Владислав Стоянов; 80. Жуниор Кайсара, 5. Александър Барт, 4. Теро Мантула, 25. Йордан Минев; 18. Светослав Дяков (к), 8. Фабио Ешпиньо; 7. Михаил Александров, 84. Марселиньо, 93. Върджил Мисиджан; 9. Роман Безяк.

Резерви: 91. Иван Чворович, 10. Себастиан Ернандес, 11. Жуниньо Кишада, 17. Даниел Абало, 20. Шоко, 55. Георги Терзиев, 99. Мишел Платини.

Старши треньорът на Валенсия Хуан Антонио Пици от своя страна не може да разчита на капитана си Рикардо Коща, който е контузен. Неговото място в центъра на защитата зае Жереми Матийо.

Стартовият състав на Валенсия:

1. Диего Алвес; 12. Жоао Перейра, 44. Филип Сендерос, 22. Жереми Матийо (к), 14. Хуан Бернат; 15. Хави Фуего, 42. Сейду Кейта; 19. Антонио Бараган, 17. Едуардо Варгас, 28. Феде Картабиа; 16. Пако Алкасер.

Резерви: 13. Висенте Гуаита, 5. Виктор Руис, 6. Ориол Ромеу, 7. Жонас, 8. Софиан Фегули, 24. Мичел, 31. Хосе Гая.

Преди началния съдийски сигнал зрителите на стадиона чуха невероятното изпълнение на младата изпълнителка Крисия Тодорова, след което видяха полета на орела "Олимпия", който бе предоставен на разградчани от страна на Лацио. До момента Лудогорец няма загуба в турнира, след като отстрани италианския състав, а преди това спечели 5 мача в групата, и завърши наравно веднъж срещу Черноморец Одеса.

РАЗВИТИЕТО НА СРЕЩАТА ПО МИНУТИ:

1’ Съдията Клеман Турпен от Франция даде началния сигнал на двубоя.

2' Опасно центриране към Сендерос, но защитникът не успя да засече топката, която излезе в аут.

4' ГОЛ ЗА ВАЛЕНСИЯ. Автор на попадението е Антонио Бараган.

Светослав Дяков не успя да изчисти центриране от пряк свободен удар, след което защитникът с хубав изстрел от около 25 метра вкара топката в долния десен ъгъл на Стоянов.

11' Центриране на Мисиджан от лявото крило е изчистено с глава от Филип Сендерос.

13' Нова опасност пред вратата на Лудогорец, Пако Алкасер прехвърли добре защитник на домакините, но вратарят Владислав Стоянов успя да хване топката преди нападателят да отправи удар.

16' Жълт картон за Жоао Перейра от Валенсия.

18' Пропуск на Алкасер, който изпрати топката над вратата от непосредствена близост.

23' ДУЗПА ЗА ЛУДОГОРЕЦ. Роман Безяк е изблъскан в гръб, за което Кейта получава червен картон.

26' БЕЗЯК ИЗПУСКА ОТ БЯЛАТА ТОЧКА. Вратарят Диего Алвес отразява слабия удар на словенския нападател.

30' ГРЕДА ЗА ЛУДОГОРЕЦ, след удар на Върджил Мисиджан.

32' Жълт картон за Кайсара от Лудогорец след нарушение срещу Картабия.

33' ГОЛ ЗА ВАЛЕНСИЯ. ФЕДЕРИКО КАРТАБИЯ ВКАРВА ВТОРИ ГОЛ ЗА "ПРИЛЕПИТЕ".

40' Хубаво двойно подаване между Мисиджан и Безяк, което завършва с много неточен удар на младия холандец.

41' Проблем за Жуниор Кайсара, медицинските екипи се намесват, след като защитникът получи разтежение.

43' Опасен удар на Михаил Александров, който е спасен от вратаря Алвес.

45' Три минути добавено време на първата част.

Съдията Клеман Турпен свири последния съдийски сигнал за първото полувреме.

45' Начало на второто полувреме. Георги Терзиев заменя Александър Барт.

46' Разбъркване в наказателното поле на Валенсия. Светослав Дяков отправи опасен удар, който беше блокиран, а топката излезе в ъглов удар.

48' Жълт картон за Антоно Бараган за оспорване на съдийско решение.

51' Удар на Дяков от дъгата на наказателното поле, отново блокиран от защитниците на Валенсия.

56' Смяна за Валенсия. Нападателят Пако Алкасер отстъпи мястото си на защитника Виктор Руиз.

59' ГОЛ ЗА ВАЛЕНСИЯ. ФИЛИП СЕНДЕРОС ОТБЕЛЯЗА С ГЛАВА ТРЕТИ ГОЛ ВЪВ ВРАТАТА НА ВЛАДИСЛАВ СТОЯНОВ.

61' Жълт картон за Фабио Ешпиньо, който ще пропусне реванша на "Местая".

61' Смяна за Лудогорец. Теро Мантула излезе и на негово място в игра се появи Жуниньо Кишада.

62' Отново опасен удар на Дяков, който профуча покрай десния страничен стълб на вратата.

65' Смяна за Валенсия. Софиан Фегули влезе в игра на мястото на голмайстора Бараган.

72' Смяна за Лудогорец. Мишел Платини замени Роман Безяк.

79' ЧЕРВЕН КАРТОН ЗА ЛУДОГОРЕЦ. ЖУНИНЬО КИШАДА ВРЪЩА ЧИСЛОВОТО РАВЕНСТВО НА ТЕРЕНА С ГЛУПАВ КАРТОН СЛЕД КАТО БЕ ПРОВОКИРАН ОТ ПЕРЕЙРА.

86' Пореден далечен удар от страна на Лудогорец, отново неточен. Този път Марселиньо опита късмета си от около 30-ина метра, но не намери вратата.

87' Последна смяна в състава на Валенсия. Жонас зае мястото на друг голмайстор -Картабия.

89' Владислав Стоянов спасява опасен диагонален удар на Софиан Фегули.

90' +4 минути добавено време на срещата.