Кержаков и Лий Кун-Хю отбелязаха головете в двубоя, игран в Куяба

Русия и Корея не успяха да излъчат победител и завършиха 1:1 в мач от група H на Световното първенство в Бразилия, игран на Арена „Пантанал” в Куяба. В другия мач Белгия успя да надиграе Алжир с 2:1, след като догонваше в резултата.

Селекционерът на Русия Фабио Капело започна двубоя без някои от основните си звезди – Кержаков и Дзагоев, които влязоха в игра през второто полувреме. Вратарят на „Сборная” Игор Акинфеев пък се превърна в антигерой за състава, след като направи няколко сериозни грешки, една от които доведе до първото попадение за Корея. То бе реализирано в 68-мата минута от Лий Кун-Хю, който стреля от границата на наказателното поле.

Руснаците все пак успяха да изравнят резултата, след като резервата Кержаков се възползва от разбъркване в наказателното поле на Южна Корея в 74-ата минута. Така двата отбора си разделиха по точка. Следващите срещи в групата са Белгия – Русия и Корея – Алжир.