Мачът се състоя без публика заради наказание на Левски след мача с Берое през миналата седмица

Инфарктна победа за Левски с 2:1 над Ботев. Пловдивчани, които нямаха поражение от началото на шампионата, поведоха след груба грешка в редиците на столичани с попадение на Цветелин Чунчуков през първата част, а Владимир Гаджев изравни за „сините“ в началото на вторите 45 минути. Луис Педро беляза пълния обрат, като реализира в даденото от съдията 3-минутно продължение на двубоя.

Мачът се състоя без публика заради наказание на Левски след мача с Берое през миналата седмица. Тогава привържениците на тима, хвърлиха предмет от трибуните и уцелиха длъжностно лице на пистата.

Нова Броудкастинг Груп придоби ексклузивните права за телевизионно и онлайн излъчване на мачовете от българското футболно първенство, турнира за Купата и мача за Суперкупата на България за сезони 2014-15 и 2015-16 г. Така каналите Нова, Диема и Нова Спорт ще предават по няколко мача във всеки кръг от шампионата в „А“ група.