За полуфиналите в сряда се класира и „Байер Мюнхен”

„Атлетико Мадрид” се класира за полуфиналите на Шампионската лига по футбол, след като отстрани действащия шампион и абсолютен фаворит в турнира „Барселона”, съобщава gong.bg.

Столичани се наложиха над каталунците с 2:0 на своя стадион "Висенте Калдерон" и продължават напред с общ резултат 3:2.

Тимът на Диего Симеоне превъзхождаше съперника си през първото полувреме и поведе в резултата с гол на Антоан Гризман в 36-ата минута. Същият играч отбеляза и втория гол за „Атлетико Мадрид” от дузпа само две минути преди края на редовното време.

В другия четвъртфинален мач-реванш от турнира „Бенфика” и „Байерн Мюнхен” завършиха 2:2 и напред продължават баварците, също с общ резултат 3:2.

Португалците, които бяха домакини в срещата, поведоха в 27-ата минута с попадение на Раул Хименес. Артуро Видал възстанови равенството 11 минути по-късно, а Томас Мюлер изведе „Байерн” напред в 52-ата. Бразилецът Андерсон Талиска изравни 14 минути преди края на двубоя, но това бе последният гол в срещата и немците се класираха за полуфиналите за пети пореден път.

Жребият за предпоследната фаза на турнира ще се тегли в петък.

Още новини от света на спорта вижте на gong.bg.