Нападателят започна като резерва, но се включи във второто полувреме

Клубът на Димитър Бербатов - ПАОК се класира за "Шампионската лига", след като завърши при 1:1 с "Панатинайкос" в плейофа на гръцката Суперлига, съобщава Gong.bg

Българският нападател на домакините Димитър Бербатов започна като резерва и се появи на терена в 79-ата минута. Той раздвижи играта на своя състав, а в заключителните минути се оказа в центъра на някои добри положения.

„Черно-белите“ имаха нужда от победа или от равенство в последния мач от плейофната фаза, за да си прокарат път към най-комерсиалната клубна футболна надпревара в Европа.

Важното попадение за ремито в полза на ПАОК бе дело на бившия играч на "Левски" Гари Родригес, а щастлив гол след рикошет в крака на Витор донесе равенството на "Панатинайкос", който ще се бори в "Лига Европа". ПАОК финишира първи в плейофната фаза с 12 точки, а "Панатинайкос" остана втори с 11.