"Орлите" удариха шампиона на Уелс с 4:0, Швиерчок блести с два гола

В своя юбилеен мач номер 80 в Европа, "Лудогорец" записа безпроблемна победа над уелския "Дъ Ню Сейнтс" в реванша от третия предварителен кръг на Лига Европа, този път с 4:0. В 9-ата минута дойде първият шанс за "Лудогорец". Лукоки проби отдясно и подаде назад към границата на наказателното поле към Стефан Баджи, но ударът на вътрешния халф мина на сантиметри от лявата греда на вратата на домакините. В 21-ата минута пропуск направи и Швиерчок, който от удобна позиция стреля силно, но над вратата.

СНИМКИ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК

В 36-ата минута, очаквано дойде и гола. Швиерчок навлезе в наказателното поле, отляво по нападението, нагласи си удобно топката на десния крак и с хубав шут прати топката в близкия ъгъл зад Харисън. В 42-ата минута падна и втория гол. Швиерчок бе спрян от бранител в наказателното поле, но отбитата топка попадна в Лукоки, който се намираше малко зад точка за изпълнение за дузпа. Последва точен удар в долния ляв ъгъл и "Лудогорец" поведе с 0:2.

"Лудогорец" на върха след реми с ЦСКА, вратарите с блестяща игра (ВИДЕО)

След почивката Вандерсон на два пъти пропусна шансове да удвои, като особен в 69-ата минута възможността бе по-чиста, но ударът му бе блокиран и излезе в корнер. Малко по-късно пак той нахлу опасно отляво, но прострелния му пас бе отбит от защитник на домакините. В 77-ата минута преднината на българския шампион стана класическа. Манолев проби добре отляво и центрира, Вандерсон засече топката от въздуха, но я заби в земята. Тя обаче стигна до Швиерчок, който отблизо с глава прати топката в мрежата. Във втората минута на добавеното време резервата Дан Битон с техничен удар оформи крайното 0:4.Така "Лудогорец" стигна до сблъсъци с "Марибор" за влизане в груповата фаза на Лига Европа.

ТНС - "ЛУДОГОРЕЦ" 0:4 (0:9 общ резултат)
0:1 Швиерчок (35')
0:2 Лукоки (42')
0:3 Швиерчок (77')
0:4 Битон (90')