Мачът завърши 0:0

Мачът между "Лудогорец" и ЦСКА завърши при резултат 0:0 в дербито на 5-ия кръг на efbet Лига, съобщава Gong.bg.

ЦСКА пропусна две отлични ситуации за попадение. Първо в 6-ата минута Соу напредна добре, но бранителите на домакините се справиха. "Лудогорец" пропусна в следващата атака, когато удар на Битон мина встрани от вратата. В 15-ата минута Битон стреля добре, Черниаускас се справи.

В 24-ата минута Евандро стреля опасно, но не сполучи да се разпише, след като Илиев беше на ниво и улови кълбото. В 44-ата минута Малинов стреля към вратата на "Лудогорец", Анисе застана на пътя на топката. В края на полувремето от ЦСКА поискаха нарушение срещу Жеферсон пред наказателното поле на Лудогорец, но съдията Драганов остави играта да продължи.

Така след 45 минути двата тима се оттеглиха на почивка при 0:0.

През втората част в 53-ата минута на мача Чибота получи отличен пас, но прати топката над вратата при опасна атака за "Лудогорец". Три минути по-късно Чибота не съумя да завърши добра атака на тима си. В 58-ата минута Соу стреля добре, но Илиев беше на мястото си. Три минути по-късно Жоржиньо пропусна да се разпише, но Черниаускас беше на ниво.

В края на двубоя Албентоса нацели с бутонката Кешеру в лицето, а това се случи в наказателното поле на съперника, но съдията остави играта да продължи. Най-чистата позиция се отвори пред Тиаго, след като той беше изведе очи в очи с Пламен Илиев, но вратарят направи ефектно спасяване. След тази точка "Лудогорец" оглави класирането в efbet Лига с актив от 11 точки, а ЦСКА е на 7-ото място с 8 точки.

Ето и цялата среща по минути:

Още в третата минута от мача Евандро центрира отдясно,  но Недялков се справи със ситуацията.

Три минути по-късно Дан Битон изпусна отлична ситуация, топката мина встрани от вратата на Черниаускас.

В седма минута Евандро и Али Соу се оказаха на голова позиция, но спечелиха само корнер, с който резултатът остана непроменен.

В 13 минута беше отсъден корнер за "Лудогорец".

В 17 минути Чибота опита да матира вратаря на ЦСКА, но не сполучи.

В 21 минута беше отигран първи пряк свободен удар за ЦСКА в центъра на терена.

В 25 минута, след опасен шут към вратата на Илиев, Евандро се приземи лошо на терена и имаше нужда от лекарска помощ.

Три минути по-късно Чибота се впусна по лявото крило, но центрирането му нямаше необходимата острота.

На 38-та минута от мача Анисе направи нарушение срещу Соу. Съдията свири пряк свободен удар за ЦСКА. Тиаго центрира в наказателното поле на "Лудогорец", не се получи опасна атака.

Корнер за "Лудогорец" в 40-тата минута от мача. Битон пусна пас към Чибота, Терзиев получи и нанесе удар, но топката не намери целта.

Минута преди края на полувремето Малинов с опасен удар към вратата, но Анисе застана на пътя на топката.

В 45 минута ЦСКА претендира за нарушение срещу Жеферсон от страна на Чибота, но съдията Драгомир Драганов не отсъди такова.

Първото полувреме приключи след продължение от 3 минути.

Още в първата минута на второто полувреме беше направена смяна в "Лудогорец". На мястото на Швиерчок влезе Кешеру.

В 48 минута беше отсъден корнер за "Лудогорец". След изпълнението не последва опасност за вратата на гостите.

В 53 минута Кешеру пусна отличен пас към Чибота, но ударът на атакуващият играч на домакините мина над вратата.

Две минути по-късно отлично спасяване на Черниаускас след опасна атака на "Лудогорец", Чибота пропусна да подаде или да бие удар към вратата на ЦСКА.

В 56 минута Тиаго имаше нужда от лекарска помощ.

В 58 минута Пламен Илиев се справи с опасен удар към вратата отправен от Али Соу.

На 65-тата минута от мача ЦСКА направи смяна в състава. Излезе Евандро.

Четири минути по-късно смяна имаше и в отбора на "Лудогорец". Влезе Вандерсон, излезе Чибота.

В 69-та минута опасен шут на Анисе, топката прелетя опасно близо, но не попадна във вратата.

В 74-та минута отново смяна в състава на ЦСКА. Фабрини влезе на мястото на Тиаго.

Три минути по-късно се създаде ситуация, при която Кешеру беше изведен по великолепен начин от Недялков, но ударът на румънеца не намери целта, а топката беше избита в корнер. След изпълнението отбраната на ЦСКА се справи. При момента на паса останаха съмнения за засада на румънския нападател.

В 77-та минута от срещата Кешеру получи жълт картон за оспорване на съдийско решение.

В 82-ра минута жълт картон за Вандерсон за нарушение срещу Соу.

Минута по-късно жълт картон и за Фабрини за нарушение.

84-тата минута "Лудогорец" изпълни пряк свободен удар, Битон стреля над вратата.

В 88 минута Албентоса нацели с бутонката в лицето Кешеру в наказателното поле, но съдията остави играта да продължи.

Минута по-късно смяна в ЦСКА - Соу излиза, влиза Уот.

В първата минута от продължението на мача Фабрини пусна отличен пас на Тиаго, но вратарят на "Лудогорец" Пламен Илиев спаси отбора си от гол.

Минута по-късно смяна в "Лудогорец" - влиза Горалски, излиза Битон.

Край на мача беше обявен в четвъртата минута след началото на продължението.

Мачът започна със следните състави на двата отбора:

"Лудогорец": Илиев, Недялков, Сисиньо, Терзиев, Битон, Швиерчок, Анисе, Чибота, Жоржиньо, Икоко, Баджи

ЦСКА: Черниаускас, Жеферсон, Занев, Малинов, Бикел, Евандро, Турицов, Тиаго Родригес, Соу, Томаш, Албентоса