
Снимка: iStock
Това съобщи директорът на сливенско училище
18 стихотворения на Дамян Дамянов бяха преведени на китайски от доброволката Ли Юнхан, която от две години преподава в хуманитарната гимназия в Сливен, чийто патрон е поетът. Това съобщи директорът на ПХГ "Дамян Дамянов" Жельо Радев.
Ли Юнхан - Лия от близо две години преподава китайски език и култура в гимназията по проект за сътрудничество с Институт "Конфуций" към Великотърновския университет "Св.св.Кирил и Методий".
ЗАД МАСКАТА: Педиатърът, автор на първия двуезичен буквар за деца
"Бидейки преподавател в Хуманитарната гимназия в Сливен, имах изключителния шанс да се докосна до стихосбирката "Обича ме, не ме обича" на българския поет Дамян Дамянов. Избрах от нея осемнадесетте най-нежните стихотворения, които преведох на китайски, за да ги споделя с китайските читатели", пише Лия.
Последвайте ни