Ева Брезалиева заема четвърто място

Ева Брезалиева заема четвърто място, а Магдалина Миневска е десета във временното класиране за многобоя на Световната чалъндж купа по художествена гимнастика в Портимао (Португалия). Брезалиева се класира за финалите на обръч и топка, а Магдалина Миневска е финалистка на обръч.

На обръч Брезалиева беше оценена с 29.050 точки, а на топка с 30.450, след като първоначално имаше 29.650. Българският щаб подаде контестация и оценката й беше повишена почти с цяла единица. Така тя има сбор до момента от 59.500 точки.

Златен и бронзов медал за България от международния турнир по художествена гимнастика в Портимао

Миневска е десета с 57.700, след като получи 29.200 точки на обръч и 28.500 точки на топка. Във временното класиране за многобоя води Ади Ася Катц (Израел) с 62.300 точки. Утре са изпълненията на бухалки и лента, след което ще станат ясни медалистките в многобоя и всички финалистки на отделните уреди.

Всички новини от NOVA NEWS следете на страницата на телевизията във Facebook, както и в канала ѝ във Vbox7.