Те бяха пуснати на свобода след 24 часа в ареста

Днес се очаква да стане ясно дали ще бъдат повдигнати обвинения на петимата служители на МВР, които бяха задържани в сряда по подозрение за подкуп. Вчера те бяха пуснати на свобода, а причината – изтекъл е срокът на 24-часовия им арест. Полицаите – цяла смяна от второ районно в столицата, бяха отведени заради съмнения, че срещу подкуп от 10 хиляди лева са опитали да прикрият извършителя на катастрофа.

До освобождаването на униформените се стигна, след като досъдебното производство е прехвърлено от Софийската районна прокуратура в Софийската градска прокуратура. Причината – имало доказателства за вземане на подкуп, а това престъпление се разследва от градските прокурори. 

Новините на NOVA - вече в InstagramTwitterTelegram и Viber - последвайте ни. За още новини харесайте и страницата ни във Facebook.

Редактор: Станимира Шикова
Източник: Снимка: iStock