На арестувания е наложена най-тежката мярка за неотклонение
След репортаж в „Здравей, България” - има задържан за системния тормоз над възрастен бездомен мъж с увреждания от Асеновград. За случая ви разказахме преди няколко дни. По искане на Прокуратурата на арестувания е наложена най-тежката мярка за неотклонение - „задържане под стража”.
Припомняме ви, че Костадин Георгиев от години живее в изоставена сграда и беше принуден да търпи тормоз върху себе си и кучето си. Стигна се дори да палеж на мястото, което обитава. В момента мъжът вече е в дом за настаняване в Асеновград, а десетки хора ни потърсиха с желание да му помогнат.
Жители на Асеновград сигнализират за системен тормоз над бездомен мъж и кучето му
От прокуратурата съобщиха, че задържаният е издебнал възрастния мъж да го няма в сградата и влязъл вътре. След това събрал хартии и ги запалил. Вътре било и кучето, завързано със синджир. Според обвинението при пожара то се е опитало да избяга, провесило се е през прозореца и се е обесило. От полицията твърдят, че няма следи от насилие по самото животно.
„Мъжът е настанен в дом за инвалиди. Институциите наистина се задействаха много бързо. Всички документи бяха подготвени в рамките на часове. Той вече е добре. Според версията на Прокуратурата кучето е загинало в деня на пожара, а това не е така. То е било живо след палежа. Смъртта му настъпва на следващия ден. Най-добре е да се проучи как се е случило”, уточни Димитър Баберков, който първо сигнализира за проблема.
„Получихме голяма вълна от съпричастност. Хора от цялата страна се обадиха с желание да помогнат. Днес на нашата страница във Facebook „Красив Асеновград” ще публикуваме информация как може да го направят”, уточни Баберков.
Повече гледайте във видеото.