Снимка: getty images
В ръкописната бележка пише още, че иранците си тръгват с достойнство след равенство с Белгия
Националният отбор на Иран остави съобщение в съблекалнята на стадион SoFi в неделя, в което благодари на Лос Анджелис за гостоприемството по време на Световното първенство по футбол. В съобщението пише още, че иранците си тръгват с достойнство след равенството 0:0 на мача срещу Белгия.
Лос Анджелис беше домакин на двата двубоя на Иран от Група G до момента, като отборът пътуваше до базата си в Тихуана, Мексико, непосредсвено преди и след всеки мач. На иранците им бяха поставени ограничения около престоя им в САЩ, докато на редица служители и длъжностни лица на иранския отбор беше отказан достъп до страната, отбелязва "Ройтерс". Американски представители заявиха, че дискусиите за облекчаване на някои ограничения продължават.
„От древна Персия отпреди хиляди години до цивилизования Иран днес, духът на Иран остава жив и непоколебим. Благодарим, Лос Анджелис, за гостоприемството. Дойдохме тук с гордост, състезавахме се с чест и си тръгваме с достойнство“, гласи ръкописната бележка, публикувана от иранската футболна федерация.
Ламин Ямал блесна с рекорд, Испания с убедително 4:0 на Мондиала
Посланието съдържа и благодарност към иранските привърженици, които дадоха „сърцето, гласа и душата си“ за отбора по време на двата мача. Бележката завършва с призив за мир, уважение и приятелство между всички народи.
Треньорът на Иран Амир Галеноей многократно критикува ограниченията за пътуване, заявявайки, че единствено иранският отбор се е сблъскал с подобни ограничения.
Иран, който завърши наравно 2:2 с Нова Зеландия в първия си мач на стадион „СоФай“, играе последния си мач от груповата фаза срещу Египет в Сиатъл.
Редактор: Дарина МетодиеваПоследвайте ни