Британецът ще се изправи срещу Федерер

Анди Мъри се класира за полуфиналите на турнира от сериите Мастърс в Шанхай, след като малко се наложи с 4:6, 6:2, 6:3 над Радек Щепанек.

Двубоят не започна добре за британеца, който допускаше голям брой непредизвикани грешки. Това помогна на чеха да достигне до ранен пробив и малко по-късно до успеха в първия сет. Във втората част Мъри успя да стабилизира представянето си. Той сведе неточностите до минимум и след серия от пет поредни гейма не само изравни резултата, но дори поведе с 1 на 0 на старта на третия сет.

Последваха два доста оспорвани гейма, завършили в полза на Щепанек, но след тях шампионът от тазгодишното издание на US Open върна пробива и до края на срещата загуби само още един гейм. Така за 2 часа и 18 минути игра Мъри достигна за трета поредна година до полуфиналите в Шанхай, където ще се изправи срещу Роджър Федерер или Марин Чилич.