Адзурите победиха 3:1 Армения като гост.

Италия излезе на първо място в група В на световните квалификации, след като победи 3:1 Армения като гост. Адзурите, които са в една група с България, вече имат 7 точки от първите си три мача и са начело. България има пет. Успехът е втори поред за италианците, които стартираха с 2:2 в София.

Андреа Пирло откри резултата от дузпа в 11-тата минута, но в 27-мата Хенрик Мхитарян изравни. През втората част момчетата на Вардан Минасян пропиляха няколко хубави шанса и логично бяха наказани. Даниеле Де Роси върна преднината на гостите в 64-тата минута, а в 82-рата Пабло Освалдо узакони успеха на адзурите.

За Италия това бе 32-и пореден мач от световни и европейски квалификации, в който отбора няма загуба. Последното поражение на адзурите е от 2006 г. срещу Франция. След това италианците взеха 25 победи и 7 равенства по пътя към Евро 2008, Мондиал 2010 и Евро 2012.

Следващият мач на Италия е срещу Дания във вторник. Армения остана с три точки в актива си след втората поредна загуба.