Ловчанлии се изравниха по точки с лидера „Лудогорец” на върха

Отборът на „Литекс” взе много трудна победа с 2:1 срещу "Черно море" в среща от 12-ия кръг на „А” Група. Така „оранжевите” остават на второ място в класирането, с равен актив точки с лидера "Лудогорец", но по-лоша голова разлика.

Мачът започна равностойно, но през второто полувреме „Литекс” взе нещата в свои ръце, а „Черно море” рядко успяваха да застрашат противниковата врата. След загубата „моряците” остават на 7-а позиция в първенството.

Първият гол в срещата бе за „Черно море”, след като в 22-ата минута Кирил Котев откри с глава. След почивката ловчанлии обърнаха резултата с попадения на Джордан и Мирослав Манолов.

В другите мачове, играни в събота, отборът на „Ботев” Пловдив постигна изразителна победа с 4:0 срещу „Нефтохимик”, а „Берое” надигра като гост „Любимец” с 1:2.