Те записаха победи в баскетболните мачове над Белгия и Словения

Отборите на Гърция и Латвия се класираха за четвъртфиналите на Европейското първенство по баскетбол, след като записаха победи съответно над Белгия и Словения, информира БГНЕС.

Двубоят между Гърция и една от приятните изненади до момента Белгия започна равностойно, като на почивката възпитаниците на Фотис Кациракис имаха преднина само от три точки. През третата част обаче гърците заиграха с по-ниска петица, което им позволи да направят серия от 21-3 точки, която на практика реши изхода от двубоя. В крайна сметка Гърция спечели със 75-54 и продължава към 1/4-финалите без загуба в шампионата до този момент.

Латвия също влезе в голямата осмица, след като победи Словения със 73-66. Срещата бе доста равностойна и преди началото на последната четвърт латвийците имаха само 3 точки преднина. Тройка на Кристапс Яниченокс им помогна да направят серия от 8-0 и да отворят преднина от 10 точки 4:19 минути преди края, която бе достатъчна за крайния успех.