"Маджарите" се наложиха с 2:0 в мача срещу Австрия от група "F" на турнира

Унгария започна с победа участието на Европейското първенство във Франция. „Маджарите“ се наложиха с 2:0 в мача срещу Австрия от група „F“ на турнира. Австрийците продължават да бъдат без спечелена точка при участията си на европейските финали.

Двубоят започна много обещаващо за австрийците, които можеха да поведат още в 1-та минута, когато Дейвид Алаба отправи хубав диагонален удар, а топката срещна левия стълб на вратата на Кирали.В 11-та минута Алаба отправи нов далечен удар, но Кирали внимаваше и спаси.

По темата

В 37-та минута Марк Янко свали топката с глава към Златко Юнузович, който отправи хубав удар, но Габор Кирали спаси.Пет минути по-късно Арнаутович подаде към Харник, който направи невероятен пропуск, след като се подхлъзна и не уцели топката.

Балаш Джуджак получи хубав извеждащ пас в 44-та минута и изскочи на чудесна ситуация, но ударът му премина встрани от вратата на Алмер.

Единственото попадение в срещата падна в 62-та минута, когато Ласло Клейнхеслер направи двойно подаване с Адам Салай, който изскочи сам срещу Роберт Алмер и с удар под плонжа на вратаря изпрати топката в мрежата.

Австрия остана с човек по-малко на терена, след като в 67-та минута Александър Драгович получи втори жълт картон заради нарушение срещу Тамаш Кадар.

Унгария отбеляза втори гол в 88-та минута. Тамаш Пришкин пусна отличен извеждащ пас към Золтан Щибер, който излезе сам срещу Роберт Алмер, след което технично го прехвърли и вкара топката в мрежата.

В добавеното време на мача Марко Арнаутович отправи хубав удар по посока на вратата на Унгария, но Габор Кирали спаси.

Така Унгария започна с победа участието си на Европейското първенство.

По време на UEFA EURO 2016 зрителите ще станат свидетели на качествени футболни срещи, богата студийна програма с анализи и новини от горещите точки на първенството. Нова Броудкастинг Груп ще покаже на живо 27 мача - по Нова и Diema, като  всеки от тях ще бъде излъчван паралелно и в каналите Diema Sport и Diema Sport 2 в HD качество. Всички срещи ще бъдат споделени на живо и в Gong.bg.

*Зрителите на Българската национална телевизия ще могат да гледат на живо 27 мача едновременно по БНТ1 и БНТ HD, както и в www.bnt.bg