Двубоят е от третия предварителен кръг на турнира

„Лудогорец” претърпя поражение с 0:2 като гост на израелския „Апоел Беер Шева” в първи мач от третия предварителен кръг на Шампионската лига, съобщава gong.bg.

По темата

На 16-хилядния „Търнър Стейдиъм” домакините поведоха в резултата в 19-ата минута с гол на нигерийската звезда Антъни Нуакаеме.

Само 7 минути по-късно българският шампион пропусна големия си шанс да изравни. Тогава Клаудиу Кешеру изработи фаул на удобна позиция по диагонал спрямо вратата. Марселиньо шутира отлично над стената, а вратарят Гай Хаимов изби колебливо. Това даде шанс на Вандерсон да направи добавка пред празната врата. Халфът обаче пропиля тази възможност. Това се повтори и в самото начало на второто полувреме. Отново Вандерсон успя да прехвърли излезлият напред вратар на „Апоел”, но не успя да уцели очертанията на вратата.

В 79-ата минута на двубоя резервата Михаел Охана порази за втори път вратата на „орлите”.

Мачът реванш ще се играе в Разград на 2 август.